Jak přidat alternativní text k obrázku ve Wordu

Jak přidat podcast na Spotify

V dnešní době je stále důležitější mít všechen obsah přístupný pro všechny uživatele, včetně těch nevidomých nebo s omezeným zrakem. Proto vám dnes ukážeme, jak správně přidat alternativní text k obrázku ve Wordu. Alternativní text slouží jako náhrada, pokud uživatel nemůže vidět vložený obrázek. Pokud se chcete dozvědět více a zajistit, že vaše dokumenty budou přístupné pro všechny, nezapomeňte pokračovat v čtení.
Jak přidat alternativní text k obrázku ve Wordu

Alternativní text u obrázku je klíčovým prvkem pro zlepšení přístupnosti webu a také pro to, aby vaše webové stránky byly lépe vyhledávatelné ve vyhledávačích. Pokud používáte Word k tvorbě dokumentů a webu, měli byste vědět, jak přidat alternativní text k obrázku ve Wordu.

Co je alternativní text k obrázku

Alternativní text k obrázku je popisek obrázku, který popisuje jeho obsah. Tento text slouží k náhradě vizuálního obsahu pro osoby se zrakovým postižením a také pro vyhledávače, které nevidí obrázky, ale pouze jejich popisy. Rovněž pomáhá vypořádat se s případnými problémy načítání obrázků.

Jak přidat alternativní text k obrázku ve Wordu

1. Vyberte obrázek v dokumentu Word. Rozklikněte soubor, který chcete upravit a poté označte obrázek, ke kterému chcete přidat alternativní text.

2. Klikněte pravým tlačítkem myši na obrázek a vyberte možnost „Formátovat obrázek…“

3. V záložce „Rozměr“ najděte pole „Alternativní text“. Sem napište popisek obrázku.

4. Klikněte na tlačítko „OK“ pro uložení změn.

Tím jste přidali alternativní text k obrázku ve Wordu.

SEO a alternativní text k obrázku

Alternativní text k obrázku má význam pro SEO na vaší webové stránce. Pokud máte například e-shop, bude alternativní text k produktovým fotografiím klíčem k tomu, aby byly viděny vyhledávači a kupujícími, kteří hledají daný produkt.

Vyhledávače o alternativním textu vědí a používají ho k indexování stránek, zvláště u vyhledávání obrázků. Proto by měl být alternativní text k obrázku stručný, popisný, jedinečný a obsahovat klíčová slova.

S využitím několika základních pravidel a tipů můžete zlepšit SEO pomocí alternativního textu k obrázku:

– Stručný popis obrázku s klíčovými slovy – popisek by měl být krátký a obsahovat relevantní klíčová slova.
– Unikátní popisy – pokud používáte stejný popis u více obrázků, mohou se stát duplicitním obsahem a to by mohlo mít negativní dopad na SEO.
– Pozor na velikost – pokud je popisek příliš dlouhý, může zpomalit načítání stránky a také pro uživatele neuspokojivě popsat obsah obrázku.
– Upozornění na to, že to není text na obrázku – alternativní text nesmí být text umístěný na obrázku, ale popisem samotného obrázku.

Vědomost o tom, jak přidat alternativní text k obrázku ve Wordu, může být užitečná, ať už pro vytváření dokumentů, nebo pro tvorbu webových stránek. Uplně na začátku tvorby dokumentu u ní pomyslně založíte základ pro vysokou kvalitu a snadnou ovladatelnost vašeho obsahu. Alternativní text k obrázku by měl být brán na vědomí při jakémkoliv designování v rámci vaší firmy pro určení přední pozice na trhu.

Často Kladené Otázky

### Jak přidat alternativní text k obrázku ve Wordu?

1. Označte obrázek, ke kterému chcete přidat alternativní text.
2. Klikněte pravým tlačítkem myši na označený obrázek a vyberte „Formátovat obrázek“ z nabídky.
3. V záložce „Alternativní text“ napište popisek, který bude vystihovat obsah obrázku.
4. Klikněte na tlačítko „OK“ a alternativní text bude přidán k vašemu obrázku.

### Jak upravit alternativní text k již vloženému obrázku?

1. Klikněte pravým tlačítkem myši na již vložený obrázek a vyberte „Formátovat obrázek“ z nabídky.
2. V záložce „Alternativní text“ upravte popisek podle svých potřeb.
3. Klikněte na tlačítko „OK“ a alternativní text bude upraven.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *